Opis zdjęcia Mieszkania
Apartamenty
Domy jednorodzinne
Lokale użytkowe

Dom inteligentny

Wysoki iloraz inteligencji

Dom inteligentny to nie tylko sterowanie ogrzewaniem , roletami czy systemem alarmowym itd. to przede wszystkim inteligentny funkcjonalny projekt , który ułatwia i ogranicza do minimum zaangażowanie właściciela nieruchomości jednocześnie wymiernie podnosząc poziom bezpieczeństwa , komfortu i ekonomiki domowych urządzeń dając poczucie stworzenia prawdziwego azylu.

Czym steruje technologia ?

Najprościej odpowiedzieć wszystkim co pracuje korzystając z zasilania ale nie tylko.

A więc : oświetleniem - baaaardzo szeroki asortyment funkcji, steruje również roletami, bramami, furtkami, współpracuje z domofonem i kontrolą dostępu, ogrzewaniem / chłodzeniem w tym klimatyzacją, wentylacją, umożliwia integrację z systemem audio, zwiększa bezpieczeństwo poprzez monitorowanie/współpracę alarmu czy monitoringu, ma możliwość odcinania zaworów wody w przypadku wykrycia zalania lub gazu przy ewentualnym wycieku ale też naleje wody do wanny w wymaganej temperaturze, podleje ogród i ostrzeże kiedy intruz spróbuje nas uśpić w sypialni gazem usypiającym lub zadzwoni wyświetlając nam obraz naruszonej strefy na smartfonie i wiele wiele innych możliwości.

Technologia, którą stosujemy jest standardem otwartym, co oznacza, że dla naszych projektów, sprzęt i rozwiązania produkuje wiele firm. Standard otwarty jest wspierany miedzy innymi przez znanych producentów osprzętu elektrotechnicznego jak: Hager, Siemens, Jung, Berker, GIRA, Merten, ABB, Bosch, Beckhoff , WAGO, Buderus, Viessmann, Zennio, Intesis, WHD, RTS-automation, Lingg and Janke itd..

Nasze projekty oparte są na konwencji rozproszonej, dzięki takiemu rozwiązaniu w przypadku awarii system - z wyjątkiem uszkodzonego elementu magistralnego - działa poprawnie, w przeciwieństwie do systemów scentralizowanych, w których podczas awarii cały system przestaje działać..

A wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni
i parametrów komfortu jaki chcemy uzyskać..